Мама,тато, я ходжу – як вибрати перше взуття для дитини

2013-04-22

Ви з радістю говорите, що Ваша дитина вже робить перші кроки, і тому їй потрібне взуття. Це саме важливе взуття в її житті. Саме від взуття залежить, як будуть розвиватись стопи Вашої дитини. Стопа дитини у цей період дуже вразлива, особливо, легко може піддаватись впливу різних негативних факторів, у тому числі неправильному взутті. Чим молодша дитина, тим сильніше впливає взуття на стопи, і якщо воно неправильно підібране, то може стати причиною деформації та захворювань стоп у дорослому віці. Це основні особливості взуття для дитини, яка починає ходити:

- Широкий та високий носок, додатково зміцнений підноском Характерною особливістю дитячих стоп є широко розставлені пальці. Тільки розширений носок забезпечить вільне розташування стопи дитини та рухливість пальчиків.
- Довжина взуття

Взуття повинно бути довшим за дожину стопи приблизно на 7-9 мм, тому що стопи дитини зміщуються вперед при кожному кроці і дуже швидко ростуть.

- Взуття з берцею, що закриває щиколотку, на шнурівках та липучках Малюк з нестійкою рівновагою ходить по-особливому. Завдяки шнуруванню або застібанню можна відмінно підібрати взуття до стопи різної висоти (пухкеньким та худеньким), що безумовно полегшить ходу.
- Зміцнювальний елемент задньої частини взуття, так званий, підкладковий матеріал Він не повинен бути жорстким, але пружним – допомагати правильно ставити стопи і запобігати деформації взуття.
- Гнучка підошва
Взуття повинно бути м'яким та еластичним, а підошва повинна легко згинатись на лінії плюснефалангового суглобу (це приблизно 2/3 довжини взуття, починаючи від п'ятки до місця, де починаються пальчики дитини). Жорстка підошва взуття супроводжується неприродною ходою, дитина тоді переставляє ніжки, як качка. Легка, пружна та еластична підошва не повинна мати жодних твердих з'єднуючих елементів, які могли б створити дискомфорт та перешкоджати згинанню. 
-Матеріали, що використовують для виготовлення взуття Взуття повинно бути виконане з натуральних шкір та високоякісного текстилю, які мають властивості виводити надмірну водяну пару та добре поглинати піт. Такий матеріал характеризується високими гігієнічними властивостями.

Крім необхідних вище перерахованих матеріалів варто скористатись також з додаткових елементів, які підвищують комфорт та безпечність дитини, таких як:

- протигрибкові та антибактеріальні устілки B-FRESH або Dry&Go, які швидко виводять піт та захищають стопу дитини від мікробів. Устілки виконують функцію вбудованого дезодоранту, ефективно запобігаючи утворенню неприємного запаху поту всередині взуття. Завдяки ним взуття довше зберігає свіжість, а стопа дитини протягом дня чиста, здорова та безпечна.
- М'яка профільована устілка з пінки, яка формується під анатомічний профіль стопи, допомагаючи цим правильно формувати поздовжнє склепіння стопи. Устілка надає відчуття унікальної м'якості та підвищує комфорт під час ходьби. М'яка пінка, яка також розмішена над щиколотками, надає стійкості суглобам та запобігає тертю;
- антиковзаюча підошва
, яка в деяких моделях сконструйована таким чином, щоб додатково забезпечити носок взуття від пошкоджень;
- світловідбивачі елементи, які гарантують кращу видимість дітей на дорозі у сутінках. Світловідбивачі елементи підвищують безпеку дитини, завдяки ним світловідбивальний елемент можна побачити у рефлекторному світлі на відстані до 200 метрів.
- Водонепроникні мембрани, наприклад, Sympatex Reflexion Особливо пропонуються у зимовому взутті. Вони утворюють непроникний бар'єр для рідини і не допускають проникнення всередину взуття каплів дощу, болота та снігу. У результаті взуття залишається завжди сухим та теплим (навіть зберігають температуру на 3,6ºC вищу), а стопа дихає.

  Текст: АТ «BARTEK», Консультація: Барбара Скшиньска – антрополог, Божена Райхел-Хила – антрополог, лікар Войцех Радло – спеціаліст в дитячій ортопедії.