Яким повинно бути добре взуття?

2013-04-22

Ноги і стопи дітей дуже делікатні. Їх розвиток у більшій мірі залежить від відповідного взуття. Перевірте на що звернути увагу, вибираючи добре взуття для дитини.

Неправильно підібране взуття до розвиваючих ніжок може призвести до порушення постави та перешкоджати правильному розвитку дитини. Якщо Ви хочете, щоб Ваша дитина – коли виросте – мала здорові стопи, необхідно піклуватись про них з перших хвилин її життя. Ось, декілька рекомендацій, на що потрібно звернути увагу, обираючи взуття для дітей:

- Взуття повинно бути довше стопи приблизно на 8–10 мм, тому що стопа швидко росте у довжину та зміщується вперед під час ходи. Взуття з відкритим носком (босоніжки) повинно бути довшими від стопи на 4–5 мм, щоб під час ходи пальці не торкались підлоги.

- Носок взуття повинен бути широким у зв'язку з широко розставленими пальцями.

- Взуття з відкритим носком і п'яткою повинно мати ширший низ, щоб усій стопі було комфортно.

- Носок взуття повинен бути високим. Діти мають дуже рухливі пальчики і важливо, щоб ця рухливість зберігалась, як можна довше.

- Задня частина взуття, що покриває п'ятку дитини, повинна правильно підтримувати напрямок осі п'ятки по відношенню до осі голені. Така підтримка є, коли взуття оснащене пружним підкладковим матеріалом – елемент, стабілізуючий задню її частину. Його використовують тільки у взутті з закритою п'яткою. У взутті з відкритою п'яткою, тобто у босоніжках, пружний підкладковий матеріал заміняють підп'ятником. Це сформоване внизу взуття поглиблення. Як підкладковий матеріал, так і підп'ятник, виконують одну і ту ж функцію – запобігають викривленню та зміщенню п'ятки.

- Дитяче взуття повинно мати еластичну підошву, легко згинатись на лінії суглобів, які знаходяться між пальцями та плюсною (плюснефаланговий суглоб – ми розуміємо, що назва складна, але, на жаль, таку він має назву). Перевагою деяких моделей взуття BARTEK є підпідошва з супер еластичною пінкою, яка знаходиться на лінії плюснефалангових суглобів, що додатково полегшує згинання підошви під час ходьби.

- У взутті повинні бути застосовані м'які, гігієнічні матеріали, які вільно підходять по формі та розміру стопи, також поглинають піт, який виділяє стопа.

Матеріали, які використовують для виробництва взуття, повинні бути виконані з натуральних шкір та високоякісних текстильних матеріалів, що мають властивості виводити піт. Такий матеріал характеризується гарними гігієнічними властивостями.

- Дитяче взуття повинно мати низький каблук – для маленьких дітей його висота не повинна перевищувати 5 мм, для дітей 3–4 років - 10 мм, для дітей 5–6 років - 20 мм, для дітей до 10 років – приблизно 25 мм, для дівчаток не повинен перевищувати 3,5 см;

Текст: АТ «BARTEK», Барбара Скшиньска – антрополог, Божена Райхел-Хила – антрополог. Консультація: лікар Войцех Радло – спеціаліст по дитячій ортопедії